logotype
Zapisz się do newslettera

szybka pozyczka

Działanie systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) najlepiej określa sama jego nazwa. Wykonujemy instalacje systemów zabezpieczających obiekty prywatne jak i instytucje. Projektując i instalując SSWiN bazujemy na markowym sprzęcie. Dostarczamy szczegółową dokumentację techniczną zainstalowanych systemów, co jest niezmiernie istotne w przypadku ich późniejszej konserwacji czy modernizacji.

czytaj więcej...

Działanie systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) najlepiej określa sama jego nazwa. Jest to system, który wykrywa i sygnalizuje wystąpienie stanu zagrożenia w chronionym obiekcie, spowodowanego wtargnięciem osób niepowołanych.

Sercem każdego systemu sygnalizacji włamania i napadu jest centralka alarmowa. Podłączone są do niej zarówno czujki alarmowe, jak i elementy sygnalizacyjne, czyli wszelkiego rodzaju syreny alarmowe i sygnalizatory świetlne.

Stosowane w SSWiN czujki alarmowe mogą działać na różnych zasadach. Przykładowo, czujki kontaktronowe wykrywają fakt otwarcia drzwi lub okien, czujki stłuczeniowe reagują na dźwięk bitego szkła, pasywne czujki podczerwieni wykrywają obecność ludzi i zwierząt drogą detekcji promieniowania cieplnego, czujki mikrofalowe wykrywają każdy poruszający się obiekt na zasadzie zbliżonej do radaru. Obecna oferta rynkowa jest bardzo szeroka, dobór odpowiednich czujek wymaga sporej wiedzy i doświadczenia, dlatego najlepiej zadanie to powierzyć fachowcom.

Osobnym zagadnieniem, występującym w SSWiN jest transmisja sygnałów alarmowych na odległość. Niektóre centralki same realizują tę funkcję, w innych przypadkach konieczna jest instalacja dodatkowych urządzeń.

Sygnały alarmowe mogą być przekazywane drogą telefoniczną, radiową lub poprzez Internet. Jedną ze skuteczniejszych możliwości jest posłużenie się siecią telefonii komórkowej. Odbiorcą sygnałów alarmowych mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i specjalistyczne Agencje Ochrony, świadczące usługi monitoringu alarmów.

Zagadnienie to jest szczególnie istotne, gdyż SSWiN sam z siebie nie podejmuje żadnych działań, sygnalizuje jedynie wystąpienie zagrożenia. Lokalny, nawet bardzo głośny alarm akustyczny nie jest skuteczny, gdyż odwołuje się do reakcji przypadkowych osób. Praktyka wykazuje, że jedynie szybka reakcja ze strony przeszkolonych, przygotowanych do podjęcia interwencji agentów ochrony, jest w stanie skutecznie odstraszyć intruzów.

Warunkiem poprawnego działania SSWiN jest stosowanie certyfikowanych urządzeń o odpowiedniej jakości. Urządzenia te pracują w trybie ciągłym przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i od ich niezawodności zależy skuteczność działania całego systemu.

Drugim, niezmiernie istotnym czynnikiem decydującym o poprawności działania SSWiN jest jakość instalacji przewodowej. Od ekip instalacyjnych oczekuje się wysokiej fachowości i staranności, muszą to być ludzie dysponujący odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Jedynie ścisłe przestrzeganie opisanych powyżej warunków prowadzi do sukcesu – do stworzenia niezawodnego systemu, który wykrywa wszelkie próby wtargnięcia do obiektu, nie powodując przy tym fałszywych alarmów.

Projektując i instalując SSWiN bazujemy na markowym sprzęcie, produkowanym przez takie firmy jak DSC, GALAXY, SATEL, UTC FIRE&SECURITY POLSKA. Oprócz sprzętu pochodzącego od wymienionych firm, jesteśmy w stanie dostarczyć i zainstalować systemy innych, dostępnych na rynku producentów.

Dostarczamy szczegółową dokumentację techniczną zainstalowanych systemów, co jest niezmiernie istotne w przypadku ich późniejszej konserwacji czy modernizacji.

Podejmujemy się także konserwacji istniejących już systemów.

Nasi pracownicy dysponują zarówno odpowiednią wiedzą jak i wymaganymi w branży bezpieczeństwa uprawnieniami. Posiadamy rozbudowane zaplecze sprzętowe i transportowe.